Wydarzenia

Kradzieże rowerów – zadbajmy o właściwe zabezpieczenie naszych jednośladów!

Krośnieńscy policjanci ostrzegają przed złodziejami jednośladów. Na przestrzeni kilku ostatnich dni odnotowano wzrost liczby kradzieży rowerów na terenie miasta. Aby utrudnić przestępczy proceder, warto zadbać o odpowiedni poziom zabezpieczenia swojego pojazdu.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krośnie otrzymują coraz więcej zgłoszeń dotyczących kradzieży jednośladów. Łupem złodziei padają najczęściej niezabezpieczone rowery, pozostawione przez ich właścicieli w miejscach ogólnodostępnych, a także we wnętrzu klatek schodowych budynków wielorodzinnych. Zdarzają się również przypadki kradzieży jednośladów z garaży i piwnic.

Warto zatem zadbać o odpowiedni poziom zabezpieczenia jednośladów poprzez wyposażenie ich w akcesoria antykradzieżowe. Bardziej profesjonale urządzenie, to większa szansa na uchronienie roweru lub hulajnogi przed jego utratą. Pamiętajmy również o właściwym zabezpieczenie miejsc stałego przechowywania naszych jednośladów.

W sytuacji, kiedy dojdzie już do kradzieży, należy niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Policję. Dobrze, gdy w trakcie składania zawiadomienia dysponujemy zdjęciem, paragonem zakupu lub innymi dokumentami, które mogą okazać się pomocne w precyzyjnym określeniu cech identyfikacyjnych naszego jednośladu. Pamiętajmy, że im większa ilość szczegółów, tym bardziej sprawny proces poszukiwań skradzionego sprzętu.

 

Powrót na górę strony