Wydarzenia

„Festiwal Mocy” z policyjną profilaktyką w tle

Policjanci z krośnieńskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu dla młodzieży zorganizowanym przez Michalitów w Miejscu Piastowym. Podczas „Festiwalu Mocy” funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia oraz przygotowali stoisko edukacyjne, promując odpowiedzialne zachowania.

Michalici ze Zgromadzenie św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym zorganizowali „Festiwal Mocy”. W wydarzeniu uczestniczyło kilka tysięcy młodych pielgrzymów z terenu całego kraju. Plenerowe spotkanie stało się okazją do promocji odpowiedzialnych zachowań wśród dzieci, młodzieży, a także dorosłych.

Nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu czuwali krośnieńscy policjanci. W specjalnie zaadoptowanej strefie, osoby zainteresowane mogły zapoznać się z bieżącymi zagrożeniami, w kontekście najczęściej stosowanych przestępstw w wirtualnej rzeczywistości. Ponadto, mundurowi profilaktycy zorganizowali stoisko edukacyjne, na którym najmłodsi mogli dowiedzieć się, m.in. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz odczytywać znaki drogowe.

Podczas spotkania policjanci informowali o priorytetach kampanii "Bezpieczna droga do szkoły" oraz promowali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikację mobilną "Moja komenda". Ponadto, mundurowi zachęcali młodych ludzi do wstępowania w szeregi podkarpackich stróżów prawa.

  • Policjant podczas spotkania z dziećmi na specjalnie przygotowanym torze przeszkód
    fot. KMP Krosno
  • Policyjni profilaktycy podczas prezentacji wyposażenia na stoisku edukacyjno – informacyjnym
    fot. KMP Krosno
  • Uczestnicy wydarzenia w trakcie nocnego koncertu
    fot. Festiwal Mocy
Powrót na górę strony