Debata ewaluacyjna o bezpieczeństwie seniorów
Krośnieńscy seniorzy uczestniczyli w debacie ewaluacyjnej poświęconej cyberbezpieczeństwu i aktualnym zagrożeniom społecznym. Debata stała się również okazją do konstruktywnej wymiany poglądów, które zostaną uwzględnione w ramach współdziałania służb i lokalnej społeczności, na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców miasta.
W Dzielnicowym Domu Ludowym „Puchatek” w Krośnie odbyła się debata ewaluacyjna dotycząca bezpieczeństwa seniorów. Spotkanie z mieszkańcami stało się doskonałą okazją do promocji odpowiedzialnych zachowań w kontekście aktualnych zagrożeń cywilizacyjnych i społecznych.
Debatę otworzył I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie mł. insp. Marek Śliwiński, dziękując seniorom za aktywne uczestnictwo w projektach społecznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście. W debacie uczestniczyli także przedstawiciele magistartu, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także uczniowie Zespołu Szkół Naftowo–Gazowniczych w Krośnie.
Jednym z prelegentów była asp. Karolina Dykas z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, która przedstawiła zagrożenia czyhające na seniorów w wirtualnej rzeczywistości. Ponadto, przestrzegała przed fortelami internetowych oszustów, wskazując skuteczne metody przeciwdziałania skutkom działalności przestępców w obliczu postępującej cyfryzacji społecznej.
W dalszej części odbyły się wykłady dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przyjaznych praktyk urzędniczych, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy, przygotowany przez uczniów krośnieńskiej „Naftówki”. Prezentacja praktycznych umiejętności ratowania ludzkiego życia, została połączona z przypomnieniem procedur i instruktażem dotyczącym podstawowych technik udzielania pomocy przedmedycznej.
Podczas dyskusji uczestnicy spotkania wyrażali otwartość na organizację większej ilości spotkań profilaktycznych, uwzględniających zagadnienia adresowane do mieszkańców poszczególnych osiedli.